Blog Jak Ogarnąć Angielski

Dlaczego angielski stoi w miejscu
Opublikowano 07 października, 2021
Dlaczego Twój angielski stoi w miejscu?

Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego Twój angielski stoi w miejscu? Czy masz czasem wrażenie, że nauka angielskiego zamiast mknąć do przodu jak górski strumień, leci ciurkiem jak z nieszczelnego kranu? Najgorsze jest to, że wkładasz tyle trudu i pracy w naukę angielskiego a efekty są niezadawalające. Jak to poprawić?

Znajdź problem z nauką języków obcych

Pierwszym krokiem, aby rozwiązać jakiś problem to znaleźć jego źródło. Powodów dlaczego nasza nauka idzie powoli jest kilka. Sama doświadczyłam ich wszystkich i dlatego postanowiłam, że stworzę wyzwanie językowe, które pomoże Ci zlokalizować błędy, które są u Ciebie.

Wyzwanie językowe

Aby pomóc Ci ogarnąć angielski zorganizowałam 2 tygodniowe wyzwanie – kurs email „Dlaczego Twój angielski stoi w miejscu„. Dostaniesz ode mnie 7 listów w których opowiem Ci dlaczego Twój angielski stoi w miejscu. Każdy list to inna przyczyna – bo jest więcej niż jedna odpowiedź na to pytanie.

Zapisz się na tej stronie:

https://www.jakogarnacangielski.pl/darmowy-kurs-email/

nauka angielskiego, angielski online, wyzwanie językowe, kurs angielskiego

Tematy listów

Każdy z listów opisuje jakąś historię z której możemy wyciągnąć prawdę o nauce języków angielskiego. Tematy listów, są, powiedzmy, dość intrygujące.

  • List 1 – Z nauką angielskiego jest jak z jazdą na rolkach – Opowiem Ci moją historię o tym jak nauczyłam się jeździć na rolkach i jak tą wiedzę możemy wykorzystać, aby przyspieszyć naukę angielskiego. Okazuje się, że jedna, drobna porada może zmienić naprawdę dużo.
  • List 2 – Jak stracić mnóstwo czasu ucząc się angielskiego – opowiem Ci o bardzo skutecznej metodzie na to jak przetracić jedną z najważniejszych w życiu rzeczy – czas – ucząc się angielskiego. Posłużę historią ze swojego życia – o tym jaki tragiczny błąd zrobiłam ucząc się angielskiego do bardzo ważnego egzaminu. Uwierz mi – chcesz uniknąć tego błędu.
  • List 3 – Zabójca uczenia się – opowiem Ci dlaczego ucząc się angielskiego stałam tak naprawdę w miejscu, mimo tego, że bardzo się starałam i dokąd mnie moja metoda nie skutecznej nauki zaprowadziła. Trochę to smutna historia, ale przeczytaj ją koniecznie, bo można wyciągnąć z niej niesamowicie ważną prawdę o nauce angielskiego.
  • List 4 – O której kawa smakuje najlepiej – opowiem Ci historię z mojego studenckiego życia i o tym co jest konieczne, aby nauka angielskiego ruszyła ostro z miejsca.
  • List 5 – Co ma wspólnego nauka angielskiego ze srokami – Gdy dostaniesz ten list będziesz już mieć solidne podstawy o tym co spowalnia naukę języka, ale jest jeszcze kilka aspektów, o których musisz wiedzieć. W tym liście opiszę jeden z najpopularniejszych błędów podczas nauki języka.
  • List 6 – Nie cierpię uczyć się angielskiego – Czy powiedziałaś/eś sobie kiedyś to zdanie z tytułu dzisiejszego maila? „Nie cierpię uczyć się angielskiego.” Ja mimo tego, że pokochałam uczyć się tego języka i dziś z przyjemnością zajmuję się nauczaniem zawodowo, miałam w życiu taki czas w którym z niechęcią sięgałam po notatki z angielskiego. Wiesz dlaczego zaczynamy odczuwać negatywne emocje podczas nauki angielskiego? W tym liście pokażę Ci przyczynę frustracji przy naukę angielskiego i dodatkowo, pokażę Ci moje dzieło z którego jestem wyjątkowo dumna: Koło nienawiści do języka angielskiego.

Zacznij uczyć się angielskiego już dziś!

Jestem szalenie dumna z tego projektu, i nie raz usłyszałam, że takie treści powinny być płatne. Ale ja lubię być hojna i docenić moją społeczność ?

Nie czekaj aż samo coś się zmieni z nauką angielskiego. Dołącz do wyzwania i zmień to jak się uczyłaś/eś. Listy możesz sobie wydrukować i zrobić zdjęcie na pamiątkę. Za rok spojrzysz na nie i przybijesz sobie pionę za to, że już wtedy zaczęłaś/ zacząłeś działać. Zapisz się na tej stronie.

Jeśli bierzesz udział w wyzwaniu – koniecznie oznacz mnie na Instagramie @jak_ogarnac_angielski

Pozdrawiam i powodzenia w nauce!
Zobacz również:
Bierna i aktywna nauka

Bierna i aktywna nauka

Ostatni Newsletter był o różnicy w uczeniu się biernie i aktywnie. Dziś bardzo życiowy przykład: historia o tym jak dotkliwe oblałam zerówkę z historii wielkiej Brytanii. Na pierwszym toku studiów #filologiaangielska moim najmniej ulubionym przedmiotem zaraz po...

Mały Książę po angielsku

Mały Książę po angielsku

Małego księcia przeczytałam 2 razy. Pierwszy raz miałam około 11 lat. Drugi około 21 lat. Jest to piękna książka dla dzieci i dorosłych. I dodatkowo, może pomóc w nauce angielskiego. Mały książę został przetłumaczony na 301 języków. W najnowszym filmie na kanale Jak...

Nauka mówienia po angielsku a nauka gramatyki

Nauka mówienia po angielsku a nauka gramatyki

Ile czasu ucząc się angielskiego w szkole uczyłaś się gramatyki? A ile czasu zajmowała nauka mówienia po angielsku? Nauka angielskiego w szkole jest głównie nauką “pod egzamin” - dlatego ćwiczy się głównie gramatykę i słownictwo. Ale gdy kończymy szkolny etap naszego...

Najważniejsza lekcja angielskiego

Najważniejsza lekcja angielskiego

Jaka jest najważniejsza lekcja angielskiego? Różnica między Present Simple a Present Continuous? Lub może kiedy użyć “the” a kiedy “a” przed rzeczownikiem? To są ważne lekcje, ale dla mnie najważniejsza lekcja lekcja to różnica między bierną a aktywną nauką języka....

Jak nauczyć się angielskiego?

Jak nauczyć się angielskiego?

Wiele razy widziałam jak ktoś zaczyna uczyć się angielskiego z dużą motywacją, ogromnym zapałem, kupując nowe notatniki, książki do angielskiego i po kilku tygodniach następował kryzys, a po nim zostawało tylko zniechęcenie. Po jakimś czasie ta osoba znów wracała do...

Barbara Skibińska

Witaj na moim blogu na którym dzielę się wiedzą jak uczyć się angielskiego. Jestem Basia i pomagam ogarnąć angielski. 

Kurs angielskiego nowość