Blog Jak Ogarnąć Angielski

Kurs angielskiego online
Opublikowano 20 lipca, 2021
Jak się uczyć słówek skutecznie i z przyjemnością – Jak powstawał kurs

Dziś chciałabym Cię zabrać za kulisy tworzenia kursu „Jak uczyć się słówek skutecznie i z przyjemnością”. Jestem bardzo dumna z tego produktu, bo wiem jak wielu pomógł on w nauce. Jak wyglądał proces tworzenia tego kursu?

Kurs Jak uczyć się słówek skutecznie i z przyjemnością

Skąd pomysł na kurs?

Pomysł na ten kurs podesłała mi jedna z moich obserwatorek na Instagramie. W jednym z wyzwań językowych dostałam od niej wiadomość, w której spytała, czy miałabym jakieś sposoby na to, aby słowa, których się uczy faktycznie potrafiła zapamiętać i użyć w rozmowie. To dało mi do myślenia. Jest wiele produktów na rynku, które pokazują których słów się uczyć np. zestawy fiszek, czy całe książki z ćwiczeniami. Ale nie spotkałam jeszcze produktu, który pokazywałby JAK się ich uczyć

Kojarzę słówko, ale nie potrafię go użyć

Skąd wzięłam wiedzę i inspirację?

Zebrałam w jedno wiele informacji. Przede wszystkim wykorzystałam:

1. Moje doświadczenia z nauki języka.

Gdy zaczynałam uczyć się angielskiego, też musiałam przejść przez wiele trudności. Dziś jestem wdzięczna za to, że nie przyszło mi to łatwo i prosto – dzięki temu mogę teraz pomóc innym osobom, bo wiem z czym się zmagają.

2. Doświadczenia innych osób

Przede wszystkim moich uczniów i poliglotów. Każdy uczy się troszkę inaczej, więc nie chciałam bazować tylko na moim doświadczeniu. Rozmowa z innymi na temat ich trudności z nauką słówek i tym, jak je pokonali pozwoliła mi zobaczyć temat szerzej i dodać w kursie różne wskazówki.

3. Artykóły naukowe na temat uczenia się

Wiedzę tą zdobyłam na studiach i dodatkowych szkoleniach. Absolutnie uwielbiam szkolić się z tematu metodyki – jak się uczyć skuteczniej. Tą wiedzę teoretyczną przesiałam przez doświadczenie moje i innych osób – takie połączenie okazało się strzałem w 10.

Jak zapamiętywać

Od pomysłu do kursu online

Pomysł na kurs już mam, czas zacząć tworzyć. Moją największą pomocą okazała się systematyczność – codziennie godzina (lub dwie) pisania, choćby nie wiem co się działo. Dodatkowo miałam ogromną frajdę tworząc ilustracje do kursu. Wszystkie obrazki są ręcznie wykonane przeze mnie. Ilustracje uzupełniają tekst, i jak mówią kursanci, pomagają w zapamiętywaniu treści.

Ostatnim etapem tworzenia kursu było nagrywanie audio. Wiem, że wielu z moich obserwujących to zabiegane osoby, spędzające dużo czasu w komunikacji miejskiej oraz mamy, które nie mają możliwości przysiąść do treści w formie PDF. Nagranie audio okazało się idealnym rozwiązaniem. Można je również odtworzyć po jakimś czasie w formie przypomnienia treści z kursu.

Jaki jest format kursu?

Kurs jest w formie PDF i nagrań audio. Karty PDF stworzyłam w taki sposób, aby można wygodnie je wydrukować i uzupełniać. Specjalne przygotowane zadania pomagają odnaleźć błędy przez które nauka angielskiego stała w miejscu i skuteczne metody, aby przyspieszyć naukę słówek.

notatki z angielskiego

Co znajdę w środku kursu?

Kurs składa się z 3 części: Część pierwsza to wstęp, który pomoże Ci zlokalizować Twój problem z nauką słówek.

Spis treści kurs jak uczyć się słówek

Część druga to gotowe opisy metod i technik, które pomogą Ci uczyć się słówek skutecznie.

Część trzecia to 10 sprawdzonych sposobów na naukę słownictwa. W tej części znajdziesz również informacje, gdzie szukać darmowych narzędzi w Internecie, które pomogą Ci w nauce. Znajdziesz tu mnóstwo praktycznej wiedzy i konkretne wskazówki, dzięki którym nauka stanie się łatwiejsza i ciekawsza.

Spis treści kurs jak uczyć się słówek

Czy w kursie są bonusy?

Tak! Oprócz kursu PDF i nagrań audio dodatkowo dostajesz dwa bonusy – ebook „Polecane słowniki” w którym znajdziesz spis darmowych słowników internetowych i wskazówki jak ich używać oraz ebook „Skuteczne powtórki”. Bonusy doskonale uzupełniają treści omawiane w kursie.

Jak uczyć się słówek, skuteczne powtórki i polecane słowniki

Dla kogo jest kurs „Jak uczyć się słówek skutecznie i z przyjemnością”?

Stworzyłam kurs, w taki sposób, aby dać Ci podstawy tego JAK uczyć się skutecznie. Jeśli jesteś gotowy wziąć naukę angielskiego w swoje ręce i pracować, aby poprawić swój poziom angielskiego – kurs jest dla Ciebie.

Gotowy do działania?

Dostęp do kursu zakupisz TUTAJ

Pozdrawiam i powodzenia w nauce!
Zobacz również:
Mały Książę po angielsku

Mały Książę po angielsku

Małego księcia przeczytałam 2 razy. Pierwszy raz miałam około 11 lat. Drugi około 21 lat. Jest to piękna książka dla dzieci i dorosłych. I dodatkowo, może pomóc w nauce angielskiego. Mały książę został przetłumaczony na 301 języków. W najnowszym filmie na kanale Jak...

Nauka mówienia po angielsku a nauka gramatyki

Nauka mówienia po angielsku a nauka gramatyki

Ile czasu ucząc się angielskiego w szkole uczyłaś się gramatyki? A ile czasu zajmowała nauka mówienia po angielsku? Nauka angielskiego w szkole jest głównie nauką “pod egzamin” - dlatego ćwiczy się głównie gramatykę i słownictwo. Ale gdy kończymy szkolny etap naszego...

Najważniejsza lekcja angielskiego

Najważniejsza lekcja angielskiego

Jaka jest najważniejsza lekcja angielskiego? Różnica między Present Simple a Present Continuous? Lub może kiedy użyć “the” a kiedy “a” przed rzeczownikiem? To są ważne lekcje, ale dla mnie najważniejsza lekcja lekcja to różnica między bierną a aktywną nauką języka....

Jak nauczyć się angielskiego?

Jak nauczyć się angielskiego?

Wiele razy widziałam jak ktoś zaczyna uczyć się angielskiego z dużą motywacją, ogromnym zapałem, kupując nowe notatniki, książki do angielskiego i po kilku tygodniach następował kryzys, a po nim zostawało tylko zniechęcenie. Po jakimś czasie ta osoba znów wracała do...

Barbara Skibińska

Witaj na moim blogu na którym dzielę się wiedzą jak uczyć się angielskiego. Jestem Basia i pomagam ogarnąć angielski. 

Kurs angielskiego nowość

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Nauka angielskiego dla dorosłych - czy dorośli uczą się tak samo jak dzieci? - Jak ogarnąć angielski? - […] Jak się uczyć słówek skutecznie i z przyjemnością – Jak powstawał kurs […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *